ای ایران ای مرز پر گهر               ای خاکت سرچشمه هنر

دور از تو اندیشه بدان                   پاینده مانی و جاودان

.................

اینجا ایران است. همان مرز پر گهری که خاکش همیشه سرچشمه هنر بوده و هست. اگر  هنر نداشتیم که امروز حال و روزمان این نبود. حتماْ همتون خبر دارید که:

۱.  روزنامه شرق دیروز توقیف شده و خود مدیر مسئول شرق هم گفته شرق را باید تمام شده دانست. اشکالی نداره شرق و بر و بچه های شرق هم میرن پیش دوستهای خوب هم میهنیشون. از این به بعد همه با هم به جای شرق جام جم می خونیم و حال می کنیم.

۲.  مصطفی کرمی تصویربردار جوانی که به قول خودش تصویربردار ساده ای است که کسی اونو نمی شناسه هنگام فیلمبرداری دچار سانحه برق گرفتگی شده و هر دو دست و انگشتهای هردو پاش رو از دست داده. الانم گوشه بیمارستان افتاده و هیچ کس مسئولیت این حادثه دردناک و متعاقباْ پرداخت هزینه های درمانی سرسام آور(حداقل ۱۰۰ میلیون تومان) را قبول نمی کند.

اگر می خواهید بیشتر راجع به این حادثه دردناک بخونید می تونید سری به دوستم فرنوش حبیب نژاد بزنید و شرح کامل واقعه رو اونجا بخونید. آدرس فرنوش هست: http://haman-hamishegi.blogfa.com/ 

البته با وجود اینکه همه ما می دونیم که بیمه و خدمات اجتماعی اجازه نمیدن که آب تو دل این آقا تکون بخوره ولی باز من شماره حسابشو این پایین میارم. شاید کوچکترین مبلغ هم بتونه کمک بزرگی به این دوست ما بکنه. 

شماره حساب مصطفي كرمي ۲۱۰۳۸۴۴۴۸بانك تجارت شعبه مهر كد بانك ۳۱۸

۳.   رئیس جمهور عزیزمون میگن که طی طرح جیره بندی بنزین نرخ خدمات به هیچ وجه بالا نرفته. خدا رو شکر که ما قشر متوسط به عینه صحت این مساله رو می بینیم و هر روز هم به خاطر این همه برکت و لطف یادی از روح رهبر فقیدمون می کنیم.

بیایید همه با هم سعی کنیم به این فکر نکنیم که رئیس جمهور عزیز حاضر نشدن سهمیه خاصی به ماشین های خدمات شهری شهرداری بدن. این دروغه که شهردار عزیزمون هم متعاقباْ اعلام کردن که از این به بعد هر ماشین خدمات شهری فقط یک بار زباله ها رو جمع آوری میکنه و شهرداری هیچ مسئولیتی در قبال زباله های باقیمانده نخواهد داشت. نترسید اصلاْ امکان نداره که ایران رو آشغال برداره. تازه رئیس جمهور عزیزمون لطف کردن و اجازه دادن که اضافه بنزین مورد درخواست شهرداری  با نرخ لیتری ۶۰۰ تومان به شهرداری ارائه شود. اینم کاملاْ شایعه است و نباید جدی گرفت که با این کار قراره عوارض شهرداری ۸ برابر بشه.

۴.   حتماْ همه عزیزان کلیپ های زیبا و منحصر بفرد سیمای جمهوری اسلامی ایران جهت بهینه سازی مصرف سوخت رو دیدید. توی یکی از این کلیپها یه آقای بی شخصیت که همه سهمیه بنزینشو توی روزهای اول( به دلیل مصرف بالای سوخت خودرو و نه به دلیل دله دزدی پمپ ها بنزین) مصرف کرده با دنیا لج کرده و داره پیاده گز می کنه. بعد هم این آقا به فکرش می رسه که بره و سوار یک وسیله نقلیه عمومی شه با این فکر که یک بار هزار بار نمیشه. بعد یک جریان رئالیسم جادویی اتفاق می افته و ما با اتوبوسی مواجه می شیم که کلی با صفاست و پر از جای خالیه. واقعاْ باید به بر و بچ تلویزیون تبریک گفت که اینطور تکنیک خرج می کنن و با این داستانهای جالب ما رو سرگرم می کنن.

البته یک احتمال هم وجود داره که این داستان رئال باشه و اون هم در شرایطی که این اتوبوس اتوبوس محله رئیس جمهورمون اینها باشه.

خوب دیگه خیلی زیاد شد.  بیایید همه با هم دعا کنیم که گذر از سنت به مدرنیته این کشور تا ما نمردیم تموم بشه.