سلام

اميدوارم که نوروز به همتون خوش گذشته باشه . به ما که خوش نگذشت . آخه دوری و.... خب بگذريم . داستانی رو که خيلی وقت پيش قول داده بودم بالخره تایپش کردم . اميدوارم که خوشتون بياد :

 

 

 

        جایی میان جنگل و کوه <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

 

 

           هر وقت با پدرت به کلبه ی چوبی وسط جنگل می رفتید ، کنار در کلبه و آغاز ریل آهنی می نشستی که درختان انبوه جنگل را می شکافت و در آن دور دست ، جایی میان جنگل و کوه ناپدید می شد . می نشستی و صدای تق تق تبر پدرت و جیغ درختان کهنسال ذهنت را می برد به همان دوردست که همیشه آرزوی دیدنش را داشتی .

اکنون که پس از سالهاباز هم کنار همان کلبه و آغاز ریل آهن نشانده ام ات ، بخشی از کودکی را در خا طرت زنده می کنم . به ریل آهنی که پای کوه محو می شود خیره شده ای و آن هوس دیرین دنبال کردن ریل دوباره در ذهنت بیدار می شود . گوش تیز می کنی اما دیگر صدای تق تق تبر پدرت که سالها پیش مرده ، نمی آید . از پدرت می پرسیدی که چرا از این ریل وسط جنگل هیچ وقت هیچ قطاری نمی گذرد وپدرت دستش را روی پیشانیت که داغ نبود می گذاشت . دستش را می گرفتی و کشان کشان به کنار کلبه می بردی و ریل را نشانش میدادی و او بجزدسته ای مورچه ی سیاه پشت سر هم که مسیرشان انگار به ابدیت ختم می شد ، چیز دیگری نمی دید . عصبانی می شدی و با پا به ریل آهن می کوبیدی و داد میزدی : اینا هاش . وپدرت دسته ای مورچه می دید که با لگد تو  به همراه حجمی خاک به هوا پرت می شدند .شب اخمهایش در هم می رفتند و به مادرت غر میزد که از این پسر هیزم شکن در نمی آید . در عالم هپروت سیر میکند  و آخرش هم یا شاعر  می شود ، یا دیوانه .

نمی دانست و نمی دانستی که آن ریل را فقط برای دیدن تو بوجود آورده بودم  تا سودای رسیدن به پایانش را به جانت بیندازم که بروی و از زاویه ی چشمان تو ببینم که انتهای این ریل که جایی میان کوه وجنگل محو میشد ، چیست  که تا کنون هیچ قطاری از آن نگذشته .

از جایت بلند می شوی و بالاخره بر این تردید چندین ساله پا می گذاری آرام بر روی این ریل چوبی و می روی در ذهنم همچون قطاری که هیچ گاه از این ریل عبور نکرد تا بجای سوار شدن بر آن مجبور نشوم تو را روی ریل بفرستم که این ابهام چندین ساله را که مثل خوره به جانم افتاده و اکنون همچون کرم زیر پوست تو نیز می خزد ، نابود کنی .

فریاد نکش  . این آتش را من به جان تو نینداخنه ام از ترس پا گذاشتن بر ریل . من هم این مسیر را در دنیای خودم پیموده ام و اکنون در آن نقطه ی سر گردانی ایستاده ام که نامش را نمی توان سکون گذاشت . مقصد هم نیست و هیچ نیست و شاید من در جایی میان جنگل و کوه سر گردان شده ام  وتو را ساخته ام که در دنیای کلمات چشم و گوش من شوی تا آنچه که هوسش را نمی دانم چه کسی و از کی در وجودم پاشیده و هنوز در این نقطه ی صفر بدان نرسیده ام ، تو بیابی در میان واژگانی که برخی را من می سازم و برخی دیگر بدون اراده ی من  می آیند .

سر گردان شده ای در میان کلمات و تصاویری که من ساخته ام و در امتداد ریلی که ماهیتش در نظر دیگران تنها مورچگانی اند به درازنای ابدیت .

چشمانت را به هر طرف می چرخانم . کلمات همان چیزهایی را به ذهنمان میریزند که تصاویر در این دنیای نامفهوم - برای تو - به ذهن من می ریختند .

اکنون تو هم به بیماری من مبتلا شده ای .تنها را خلاصی موقت من ساختن تو بود در دنیای کلمات و تو نمی دانم دیگر چه می توانی بکنی برای رهایی از این سودای به انجام نرسیده ، اگر دنیایی نسازی و این بار را بر دوش دیگری نیندازی .

 

                                                                                17/12/1382

                                                                            

 اين هم از اون داستانی که قولش رو داده بودم . اميدوارم که خوشتون اومده باشه .

حالا بريم سراغ ۷ نکته ی کوچک اين هفته :

۱۵)کفشهای واکس خورده به پا کن .

۱۶)از نخ دندان استفاده کن .

۱۷)بی هيچ علت خاصی بگذار بهت خوش بگذره .

۱۸)در مبارزه  ضربه اول را بزن محکم هم بزن .

۱۹)قرض هايت را زودتر پس بده .

۲۰)بعضی اوقات به ديگران ياد بده .

۲۱)بعضی اوقات از ديگران ياد بگير .

/ 18 نظر / 20 بازدید
نمایش نظرات قبلی
زرشک

سلام... مطالب بلاگت جالب بود...

معلم ادبيات

سلام...يادداشت جديدت رو نديدم...نگران شدم...اميدوارم هر جا هستی موفق باشی

pat &mat

سلام به بلاگ ما هم سر بزنید.......

<<قطره>>

سلام دوستای عزيز من دوباره برگشتم اگه دلتون برام تنگ شده می تونید بياید و بهم سر بزنید :)

MOO

سلام به هر دو دوست عزيزم نميدونم هنوز به اينجا سر ميزنيد يا نه اما خوب من کامنتم رو ميزارم نميدونم کجاييد اميدوارم پيش هم باشيد و در کنار هم شاد باشيد ...

ابراهیم

سلام مهدی جان تولدت مبارک عزیزم. امیدوارم که سالهای سال پیش این مادر مهربون من روزگاری خوش و سرشار از سربلندی و شادکامی داشته باشی. نجمه هم خیلی سلام می رسونه. فدایت.موفق :)))))

ابراهیم

سلام هنوز که آژديت نکردی عاشق:)))))))))))

ابراهيم و نجمه

سلام مهدی و مهرنوش عزيز. آدرس بلاگ را عوض کردم. بهم سر بزنيد. موفق:)))

ابراهیم & نجمه

سلام عاشق...هنوز هم که توی کمايی؟ مادر ما چطوره؟ سلام بهش برسون...راستی يه قالب بلاگ پيدا کردم که فقط به کار خودت می خوره توی اين آدرس http://www.persianyahoo.com/blogtemplates/Index.htmبه اسم فروهر....خوش باشی...بای