عید برای همه وقت شادی و خوشحالی نیست

با کلی تاخیر سال نوی همه دوستان مبارک. خواستم په پست جدید در مورد  اومدن عید و امید و شادی و آرزوی خوشبختی  توی سال نو بزنم که تو میل باکسم یه میل در مورد آسایشگاه فرخنده دیدم. عینا میل رو اینجا میزارم. خواهش میکنم فقط خواننده نباشید. اگر کمکی از دستتون برمیاد انجام بدین. هر کدوم از ماها میتونستیم جای یکی از این بچه ها باشیم.

 

آسایشگاه فرخنده

مرکز نگه داری کودکان معلول ذهنی

در این مرکز در حال حاضر 84 کودک زندگی می کند . شرایط زندگی این کودکان در عکسها گویاست . آمار مرگ و میر در این کودکان بالا و در سالهای اخیر بی سابقه ست . بوی بسیار زننده و متعفن ادرار به بازدید کننده ها مجال نمی ده تا بیشتر از 4-5 دقیقه در خوابگاه این کودکان معصوم بمونند . عمر متوسط دراین کودکان 10 تا 14 سال است .
شاید نیاز این بچه ها به کمکهای غیر نقدی شما خیلی زیادتر از حد تصورتون باشه. نیازی نیست برای کمک به بهبود شرایط این بچه ها پول بدید ، اگر در خونه تون پتو ، لحاف یا بالش  تمیز سایز کودک دارید ، اگه فرش یا گلیم یا زیر انداز تمیزی دارید از اهدای اون به این بچه ها دریغ نکنید . مطمئن باشید که خدا لطف شما را به این بچه ها هرگز فراموش نمی کنه .
دادن لباس کودک و یا اسباب بازی به این بچه ها دنیای اونها را متحول می کنه. اکثر این بچه ها یتیم و یا رها شده هستند . حالا که دنیا اونها را فراموش کرده شما اونهارا فراموش نکنید . مطمئن باشید این بچه ها با احساسهای پاک و کودکانشون محبت شما را درک می کنند .
به اونها به خاطر این عمرهای خیلی کوتاه و پر رنجشان رحم کنید تا خدای بزرگ لطف شما را در جا و مکانی که تصورش را نمی کردید بی پاسخ نگذارد. کمکشان کنید تا این چند سال کوتاه زندگیشان بیشتر از این در مشقت و رنج نباشند.
اکثر این کودکان مبتلا به اوتیسم می باشند . در خارج، کودکان اوتیسمی مستقیما زیر نظر روانشناسان قرار میگیرند تا به آنها کمک شود تا زندگی راحت تری داشته باشند. اما در ایران ، این کودکان که خود مستعد مرگ هستند به تخت بسته می شوند و ساعتها به همان حال رها می شوند .
کمکهای خودتون رو مستقیما به خود مرکز ببرید..

آدرس مرکز :

تهران - میدان آزادی - خ محمد علی جناح - خ شهید صالحی - خ شهید ناصر
ولدخانی - پلاک 66 - مرکز نگهداری کودکان معلول فرخنده

به خاطر خدا هم که شده این بچه ها را فراموش نکنید

 

 

 

 

/ 18 نظر / 34 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حسین

سلام پس سرور 2 تموم شد يادش بخير sbd victori sarbedaran hezb اتحادهايي بودن كه من عضوشون بودم [گریه]

تیشتریا

توهم خوبه، نمیذاره زشتیای زندگی رو ببینی. اما تاریخ انقضا داره. بالاخره یه روزی از توهم در میای و اون موقع ست که نمی تونی زشتی زندگی رو تاب بیاری. چون ساخته نشدی واسه این روزا. چون خواب بودی و طاقت بیداری رو نداری. توهم قشنگه اما بی رحم...

زن سی ساله

این قشنگ ترین و پر محتواترین پستی بود که در این چند سال خوندم و امیدوارم که لیاقت اینو داشته باشم که بتونم برای این بچه های معصوم کاری انجام دهم . ممنون که این قدم خیر را برداشتی .

ملکه تنها

واقعا سلامتی چیز خوبیه که خیلی هامون فراموش میکنیم چه نعمتی داریم و حتی حاضر نمی شیم روزی 5 دقیقه تشکر کنیم. امیدوارم همه به راه راست هدایت شیم.

َآلفو

سلام. قابل ستایش کار کردی. دمت گرم

لیلا

مي شه لطفن پست جديد بگذاري؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!

مهری

وای مهرنوش اشکمو در آوردی اصلا تصورش سخته [گریه][گریه]

هاله

من عکس ها رو ندیدم چون باز نمیشه ولی همین فردا با هلیا ومجید میرم چون الن وقت اداری تمومه وگرنه الان میرفتم امید وارم امسال برایت سالی با موفقیت های بزرگ برات باشه مثل دلت[نیشخند]